Depo Raf Sistemi & Uygun Firma Seçimi Nasıl Yapılır?

Depo Raf Sistemi & Uygun Firma Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru depo raf sisteminde uygun firma seçimi, depo alanını son derece etkili bir şekilde kullanmak için dikkate alınması gereken önemli faktörlerden biridir. Depolama kapasitesini en üst düzeye çıkarıp envanter verimliliğini büyük oranda artırmak için birbirinden farklı raf sistemleri de beraber kullanılabilir.

İhtiyaçlara uyacak en iyi depo raf sistemi çeşidini arayan kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Bu noktada mevcut alan, bütçe, belirli ürün gereksinimleri, depolanması gereken mal sayısı ve paletlerin zaman içinde değiştirilmesi gerektiği gibi önem arz eden konular göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sayede depolara uygun doğru sistem kısa süre içinde tespit edilebilir.

İhtiyacınız Olan Depo Raf Sistemi Seçimi

Depolama alanını en üst düzeye çıkarmak amacıyla depo raf sistemleri kullanılacak ise sırt sırta depo raf sistemleri, içine girilebilir depo raf sistemleri, toptan ya da perakende raf sistemleri gibi işin ve ürünlerin durumuna en uygun sistemden yana seçim yapmak gerekir.

İşletmenin boru, ahşap ya da metal gibi boydan ürünleri depolanması çoğu zaman zor görünebilir. Bu noktada konsol kollu raf sistemler tercih edilebilir. Depo raf sistemlerini seçerken bu söz konusu faktörler, depolarda alan çalışmasının artırılmasına büyük oranda yardımcı olabilir. Dolayısıyla bahsi geçen her bir unsur mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu şekilde çok daha doğru seçimler yapmak mümkün hale gelir.


En Çok Kullanılan Depo Raf Sistemi Ürünleri

Uzun yıllardır aktif şekilde kullanılan pek çok farklı depo raf sistemi vardır. Bu sistemler, farklı amaçlara hizmet eder. Derinliğine yönde depo rafları pratik bir depolama olanağı sunar. Bu seçenekler arasında double deep yani çift derinlikli depo rafı, paletli kayar raf sistemi, mekik depo rafı, drive-in yani içine girilebilir depo rafı, push back yani geri itişli depo rafı ve drive through yani içinden geçişli depo rafı gibi seçenekler yer alır. Bu seçeneklerin her biri depo içerisinde hacim kullanımını büyük oranda artırıcı sistemlerdir. Böylece hem düzen kazanıp hem de alandan tasarruf etmek mümkün hale gelir.

Uygun Firma Seçerken Referansların Önemi

Depolama ihtiyaçları için doğru raf sistemini belirleme vakti geldiğinde, kişilere sunulan pek çok depolama alternatifi arasından söz konusu işletmeye en uygun olanı tespit etmek ilk etapta son derece zahmetli görünebilir. Yanlış bir depo raf sistemi seçmek ise işletmenin değişen depolama istekleriyle başa çıkmayı zorlaştırır. Bu durum depo verimliliğini de olumsuz yönde etkiler. Bu da yeni bir depo raf sistemi arayışını ortaya çıkarır.

Depo raf sistemi yaptıran firmalar arasında seçim yaparken referanslara da göz atmakta fayda vardır. Bu sayede tercih edilecek firmanın kalitesinden ekstra emin olunabilir. Aynı zamanda ürünler hakkında da kapsamlı bilgi edinme şansı doğar.

Fiyat ve Kalite Konusunda Nasıl Emin Olabilirsiniz?

Pek çok kişi için depo raf sistemi seçiminde hem fiyat hem de kalite unsuru, son derece önemlidir. Temesist kalitesi kapsamında kişilere sunulan depo raf sistemleri, hem fiyat hem de uzun ömürlülük bakımından beklentileri karşılar. Bu noktada oluşan tereddütleri ortadan kaldırmak için referanslara da göz atılabilir. Bu sayede ürünler hakkında daha güvenilir bilgi edinmek mümkün hale gelir.

Seçenekler için belirlenmiş olan fiyat aralıkları, farklı bütçelere hitap edecek şekildedir. Bu sayede beklentileri tam anlamıyla karşılamayı başarır. Temesist ile hem bütçenize hem de beklentilerinize yönelik doğru seçimleri yapabilirsiniz. Kalitemiz ve yüksek standartlardaki iş süreçlerimizle fiyat ve kalite performansında her zaman en iyiyi elde edersiniz.