TARİHÇE

1980
1 MART

Sivas'ın küçük sanayi sitesinde, 50 m²lik dükkanda, iki kişilik çalışanla çelik konstrüksiyon imal ederek, Türk sanayisine hizmete başladık.

1984
EKİM

İstanbul Esenler' e taşındık. 100 m²lik dükkanda 8 çalışanla emek vererek çelik konstrüksiyon işine devam ettik.

1988
OCAK

Merter Keresteciler Sitesinde, 300 m²lik dükkanda, tekstilcilerin ve sanayicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için 25 kişilik ekibimiz ile çelik konstrüksiyon ve tekstil konfeksiyon ekipmanları üretmeye devam ettik.

1990
NİSAN

İhtiyacı karşılamak için yerimizi büyüterek, 600 m²lik dükkanda 40 kişilik ekiple diğer işlerimize ek olarak, endüstriyel depo rafları üretimine başladık.

1997
HAZİRAN

Gelişen sektörün ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile İkitelli' de 800 m²lik bir alanda, 60 kişilik ekibimizle endüstriyel depo rafları üretmeye devam ettik.

2000
HAZİRAN

Sektördeki büyümeyi karşılamak için, İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde, 1600 m²lik alanda, 75 kişilik ekiple Endüstriyel Depo Rafları üretmeye devam ettik.

Kurumsallaşmanın ilk adımı olarak Limited Şirketimizi Hayata geçirdik.

2004
NİSAN

Firmamıza gelen endüstriyel malzeme taleplerini karşılamak için Sançelik Endüstri Ekipmanları firmamızı Kurduk ve faaliyete geçirdik.

2005
MART

Sektörün ihtiyacı bizi daha büyük adımlar atmaya teşvik etti ve Beylikdüzü’ nde 3500 m²lik bir fabrika kurduk. 90 kişilik çalışan ekibimiz ile Endüstriyel Depo Rafları Üretmeye devam ettik.

Aynı sene büyük bir azimle çalışarak İlk Giydirme Cephe üretimimizi ve Montajını gerçekleştirdik. Artık ışığımız yurt dışından da görüldü ve ilk ihracatımızı gerçekleştirdik.

2008
NİSAN

Sektörümüzde ilk defa TS EN ISO 15512 Avrupa Standartlarında üretim yaparak, kendi bünyemizde çalışan inşaat mühendislerimiz ile statik hesaplarımızı yapmaya başladık.

2010
TEMMUZ

Türkiye’nin dört bir yanına ulaşma hedefimiz ile fabrikamızı 17000 m²lik alan üzerine, Bilecik Organize Sanayi Bölgesine taşıdık. Bu büyümeye paralel olarak 150 kişilik istihdam sağladık.

Artık, bir marka olma yolunda daha emin adımlarla yolculuğumuzu sürdürdük.

2012
NİSAN

Yerli Mekik Projemizi hayata geçirirken Türkiye ve Dünya pazarlarında satışını gerçekleştirdik.  Çeliğin teknoloji ile birleşimi ufkumuzu açtı ve yapabileceklerimizin sınırının olmadığını öğrendik.

Ayrıca istihdam seferberliği ile birlikte 170 vatandaşımıza iş olanağı sağladık.

Temesist,  ‘En İyi Raf Sistemleri’ kategorisinde KÜRESEL KALİTE ÖDÜLÜ’ nü (Global Quality Awards) alarak bir ilki gerçekleştirdi.

2013
OCAK

Temesist olarak yatırımlarımızın pazarlanmasında ihracatın gücünü iyice kavramış olduk ve Temesist Dış Ticaret Anonim Şirketini kurduk. Aynı yıl 10 ülkeye ihracat yaparak büyük bir adım attık.

2016
TEMMUZ

İstanbul ofislerimizi tek bir çatı altında birleştirerek 1300 m²lik alan üzerine İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde Genel Müdürlüğümüzün açılışını gerçekleştirdik.

Çalışan sayımız her geçen yıl artarak, 200 kişiye ulaştı.

2022
2022

Ülke sanayimizin büyümesi ile direkt orantılı olarak, yerli üretim gücümüz ile ülkemizin ihracat potansiyelini arttırarak, ülke gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Türkiye'nin 2023 vizyonuna katkı sağlamak için sürekli gelişerek ve üreterek, 400 kişilik kadromuz ile, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz.