KAYAR RAF SİSTEMİ

Videoyu oynat

KAYAR RAF SİSTEMİ

Bir çok kanal yan yana ve üst üste yerleşik olduğundan alan yüksekliğinden optimum olarak istifade edilmektedir. Yükleme ve boşaltma tarafları ayrılmıştır.
Makaralar depolamanın yanı sıra nakliye görevini de gerçekleştirmektedirler.

Kayar Raf Sisteminin Avantajları

Kayar raf sistemi paletlerin üzerinde eğim sayesinde boşaltma yönüne doğru kendiliğinden kayması için ağır makara kanallarından oluşmaktadır. Bir çok kanal yan yana ve üst üste yerleşik olduğundan alan yüksekliğinden optimum olarak istifade edilmektedir. Yükleme ve boşaltma tarafları ayrılmıştır.

Makaralar depolamanın yanı sıra nakliye görevini de gerçekleştirmektedirler. Paletli kayar raf depoları ara stoklama ve sevkiyata hazırlık için sevkiyat alanında, mal kabul veya sevk alanında kullanılabilmektedir. Raf kullanımı genellikle masti veya çatalları öne çıkabilen istif araçlarıyla kullanılabilmektedir. Paletlerin alındığı en alt katta manuel kullanışlı istif aracı kullanılabilir.

Stok ömrü kısa olan veya çabuk bozulabilecek malların kontrolu kolaylıkla yapılabilmektedir. Kayar raf makaralarının yapı itibarıyla farkli (makara ve fren mekanizması) malzeme cinsine göre uyarlanabilmektedir. Bu depo sisteminin başka avantajı ise optimal alan ve hacim kullanımı sağlaması ve otomatik malzeme akışı entegrasyonuna imkan sağlamasıdır.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN