ÜRÜNLER

Depo Raf Sistemleri Ürünlerimiz

Giydirme raf sistemi, depo için gerekli olan çatı ve dış cephe ihtiyacınızı ortadan kaldırır ve binasız raf sistemi kurmanıza olanak sağlar. Bu sistemle önceden bina inşasına gerek duyulmamaktadır. Giydirme raf sistemi, inşa yatırım yapmayı gerektirmez, bu nedenle %18 ile %30 arasında fiyat avantajı sağlamaktadır. Bina için gerekli olan kolonlar ve kirişlerden doğan alan kayıplarının önüne geçer.

Sırt sırta olarak bilinen raf sistemleri nelerdir diye merak ediyorsanız sayfamız üzerinden mevcut seçenekleri inceleyebilir, sistemlerin sahip olduğu özellikler konusunda net bilgi edinebilirsiniz. İki raf sisteminin arka arkaya getirilerek birleştirilmesi ve bu haliyle kullanılması olarak ifade edilen bu raf sistemi, kombineli bir şekilde kullanıldığı için avantaj sağlar.

Mekik raf sistemi, forkliftlerin depo koridorlarında gezinmesine gerek kalmadan otomatik taşıyıcı ile ürünlerin raflar boyunca yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlayan yüksek yoğunluklu depolama sistemidir.

Paletli ürünlerin derinlemesine istiflenmesini sağlayan bu sistemde, forklift sistemin içine girdiğinden drive-in, içine girilebilir raf sistemi adını almıştır. Yüklerinizi blok olarak yerleştirme ve boşaltma imkanı sağlanmaktadır. Bu sistemde yükleme için travers yerine raylar kullanılmaktadır. Drive-in raf sisteminde, deponun durumuna ve ürünün özelliğine göre, tek ya da çift taraflı olarak yükleme yapılabilir. (FIFO – LIFO olarak kullabilir.)

Mezanin raf sistemlerinde raf ayakları kullanılarak platform sistemi oluşturularak raf sistemi kurulur. Bu sistemde maksimum yükseklikteki depolar platform ile birleştirilerek ilave kullanım alanı sağlanmaktadır. Mezanin sistemlerde depo hacmini sistemin kat sayısı belirlediği için bina yüksekliğinin en iyi seviyede kullanılmasını sağlar.

Otomatik depo sistemleri genellikle büyük hacimli ve ağır yüklerin depolanmasında, alanların yetersiz olması nedeniyle depolama yoğunluğunun yüksek olduğu durumlarda tercih edilmektedir. Üretim firmalarında ve dağıtım merkezlerinde geniş bir uygulama alanı vardır. Sistemler çoğunlukla tam otomatik olarak ve insansız çalışmaktadır. Bunun sonucunda da yüksek bir depo hassasiyeti yakalanır.

Konsol kollu raflar özellikle uzun malların (profil, boru, plastik vb.) depolanmasında kullanılır. Bu sistem, ilave elemanlar ile istenilen uzunluğa ayarlanabilmektedir. Farklı uzunluktaki malların yan yana ve aralıksız depolanması için optimum konstrüksiyona sahiptir.

Kayar raf sistemleri, genel olarak dinamik raflarda kullanılır. Kayar raf sistemi, istiflenmiş olan paletli ürünlerin ters yönden yüklenerek yine ters yönden boşaltılan aynı zamanda da fiziki yer çekimi kanunu modelini tercih eden ve enerji ihtiyacına gerek kalmayan bir depolama sistemidir.

Firmamız bünyesinde yer alan ve büyük bir özenle tasarlanan hafif – orta raf sistemleri, depolama konusunda ideal çözümler sunar. Rafların kuvvetli olması sayesinde malzemelerin ezilmesi ve zarar görmesi gibi durumlar oluşmaz. Eğilmez yapısıyla uzun ömürlü olan bu sistemlere ulaşabileceğiniz gibi ağır yük raflarına da sahip olabilir, üstün kalitenin sunduğu imkânlardan yararlanabilirsiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN